„Bicicleta la Târgu-Jiu”, cel mai votat proiect. Orașul nostru primește 15.000 de euro pentru amenajarea unor stații de biciclete!

Cu „Bicicleta la Targu Jiu”, ca in marile capitale europene!
16 ianuarie 2017
Piste de biciclete şi la Târgu-Jiu
16 ianuarie 2017

Orașul nostru va avea stații de închiriere biciclete datorită proiectului „Bicicleta la Târgu-Jiu”, înscris în competiția „Idei din Țara lui Andrei” de Asociația „Pro Consulting 12”. Această idee a primit peste 1.100 de voturi, fiind cea mai susținută dintre toate proiectele din țară.

Asociația va beneficia de o sumă de până la 15.000 de euro pentru realizarea stațiilor de închiriere biciclete, însă este nevoie de sprijinul autorităților pentru realizarea unor piste pe care să circule gorjenii care închiriază vehiculele pe două roți.

Citeste tot articolul aici